22 kwietnia 2016 nastąpiło oficjalne otwarcie Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Piłsudskiego 12, poświęconego twórczości wyśmienitego pisarza, malarza i krytyka sztuki- Józefa Czapskiego. Pawilon Czapskiego stanowi nowoczesny obiekt z wyjątkową elewacją, która będzie wykorzystywana jako ekran do wyświetlania multimedialnych prezentacji.
1
Na powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych można zobaczyć kilkanaście nowoczesnych typów gablot i elementów ekspozycyjnych, prezentujących zwiedzającym w przystępny sposób obiekty oraz treści merytoryczne dotyczące biografii i twórczości Józefa Czapskiego. PPH MEGA SP. z o. o. o została wybrana do ich realizacji i byliśmy w stanie w krótkim czasie przedstawić i zrealizować rozwiązania spełniające oczekiwania i potrzeby Pawilonu oraz wyposażyć budynek łącznie w czterdzieści cztery elementy ekspozycyjne.
Na ścianach Pawilonu zawisło dwadzieścia jeden modułów prezentujących życie artysty. W salach budynku zainstalowaliśmy również dwadzieścia trzy gabloty ekspozycyjne różnego typu, w tym stanowiska multimedialne i nowoczesne zabudowy do systemów audiowizualnych.
Zastosowaliśmy w większości gablot, poza szkłem i stalą nierdzewną, również konglomerat typu Solid Surface w kolorze czarnym lub białym, analogicznie do zastosowanego materiału na elewacji budynku.

Autor zdjęć: Mirosław Żak, pracownia fotograficzna MNK

3

4

5

6

7

8